Stoły drewniane Gliwice

Szukasz stołu do jadalni? Planujesz wymienić stary stół w salonie? Zapraszamy do naszego sklepu. Posiadamy solidne stoły z litego drewna dębowego i bukowego. Poniżej znajduję się kilka ciekawostek o drewnie, jego możliwościach aranżacyjnych i zaletach, dzięki którym meble drewniane są ponadczasowe. Przedstawimy również kilka produktów z kategorii meble drewniane do jadalni i salonu. Więcej mebli znajdziesz na naszej stronie.

Drewniany stół – zalety 

Drewniane stoły są wyrazistym symbolem elegancji i trwałości, nawiązaniem do tradycji oraz historii. Z pewnością zaletą drewnianych stołów jest ich solidna, stabilna konstrukcja, która stanowi gwarancję długotrwałej użyteczności. Drewno jest surowcem, który wykazuje się naturalną wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania. W efekcie tego stół utrzymuje się w doskonałej kondycji przez wiele lat. Kolejnym atutem mebli z drewna jest estetyka. Stoły wykonane z litego drewna, emanują naturalnym urokiem i ciepłem, zwłaszcza te, które prezentują słoje, sęki i naturalną barwę drewna. Różnorodność dostępnych gatunków (dąb, buk, sosna, orzech) pozwala dostosować stół do indywidualnego wyczucia stylu. Należy również wspomnieć o łatwej pielęgnacji i konserwacji. Jeżeli do Twoich oczekiwań wobec mebli zalicza się szybkie i łatwe sprzątanie, to meble drewniane je spełniają. Stół z drewna wystarczy przetrzeć suchą lub zwilżoną wodą szmatką, aby pozbyć się kurzu. 

Meble drewniane do jadalni i salonu

Meble drewniane w jadalni doskonale łączą funkcjonalność i estetykę. Wprowadzają do wnętrza ciepło oraz tworzą niepowtarzalne miejsce do spożywania wspólnych posiłków i rodzinnych spotkań. W skład mebli jadalnianych wchodzą z pewnością stoły, ale też kredensy, komody, regały i oczywiście krzesła. 

Solidne stoły z litego drewna z charakterystycznymi cechami tego materiału, stają się centralnym punktem przestrzeni. Krzesła dodają komfortu i dopełniają aranżację, w zależności i gustu dobierane są modele z drewna lub tapicerki. Warto również rozważyć dodanie kredensów, regałów, które pełnią funkcję praktycznego przechowywania naczyń, talerzy i sztućców. 

Zdarza się bardzo często, że wnętrze domu nie pozwala na wygospodarowanie osobnego pomieszczenia dla jadalni. W takim przypadku stół znajduje miejsce w salonie. Warto wtedy zadbać o to, aby meble salonowe (stoliki kawowe, szafki RTV, komody), współgrały wizualnie z częścią jadalnianą. 

Drewniane meble i ich możliwości aranżacyjne 

Drewniane meble otwierają przed nami nieograniczone możliwości aranżacyjne, pozwalają na kreatywną ekspresję i dostosowanie wnętrza do własnych preferencji. Ich naturalna estetyka i różnorodność gatunków drewna dają swobodę wyboru. Umożliwiają stworzenie nowoczesnych, jak i klasycznych przestrzeni. Meble drewniane sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach, nie tylko w jadalni, ale też kuchni, czy jako wyposażenie łazienki. W przypadku ostatniego pomieszczenia, ze względu na wilgoć, produkt jest specjalnie zabezpieczony. Kolekcje wykonywane są w różnych stylach, do najbardziej popularnych zalicza się między innymi styl skandynawski. Osiągany poprzez użycie jasnych drewnianych mebli, które odbijają naturalne światło i tworzą lekką atmosferę. Z kolei meble z ciemniejszego drewna wprowadzają elegancję i ciepło, idealne w pomieszczeniach o tradycyjnej aranżacji. Współgrają one również z nowoczesnymi trendami, jeśli zostaną zestawione z metalowymi lub szklanymi dodatkami. 

Meble drewniane – sklep Gliwice

Meble drewniane na zamówienie nie są przez nas wykonywane, wyjątkiem jest zachowanie minimum logistycznego. Dostępne produkty są wynikiem naszej pracy lub naszych zaufanych partnerów. Powstają z myślą o potrzebach klientów i obecnych trendach panujących na rynku meblarskim. Ponadto dbamy o jakość materiałów i zwracamy szczególną uwagę na wykonanie. W końcu oferujemy meble, które mają przetrwać długie lata, intensywnego użytkowania. 

Internetowy sklep meblowy w Gliwicach 

Zapraszamy do zapoznania się meblami z naszej oferty. Działamy na terenie całej Polski od wielu lat, dlatego biuro obsługi klientów chętnie podzieli się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Lata pracy z drewnem pozwoliły poznać nam jego zachowania oraz potrzeby, dzięki czemu możemy udzielić Państwu wskazówek według, których należy obchodzić się z meblami drewnianymi. Każde zamówienie objęte jest darmową dostawą. Niezależnie czy dostawa ma się odbyć do domu przy ul. Pszczyńskiej, czy do mieszkania na osiedlu Trynek, nie ma możliwości wniesienia. 

Koszyk podgląd
Scroll to Top